Bize Ulaşın

Ultava Houses, Muğla ilinin en güzide bölgesi olan Datça yarımadasının antik çağlardan beri üzerinde yaşam süregelen tek mahallesi Eski Datça’da bulunmaktadır. Üzerinde bulunduğu toprakların tarihini korumak hedefiyle, mevcudu günümüz modern mimarisiyle harmanlayarak restore edilmiştir.

Can Yücel’in evine komşu olan tesisimiz ismini Nazım Hikmet Ran’ın sürgün döneminde eserlerini üretirken bolca ilham aldığı Çekya’da bulunan “Vltava” nehrinden almaktadır.

Ultava Houses binaları dönüştürülmeden önce, 15 yıl boyunca İngiliz politikacı, aktör ve yazar Lord Michael Maurice Cashman ve aktör, şarkıcı ve sivil toplum örgütü destekçisi Paul Cottignham’ın evi olarak var olmuştur. Lord Michael Maurice Cashman, “One Of Them” isimli kitabında buradaki anılarından da bolca bahsetmiştir.

Ünlü coğrafyacı Strabon’un söylediği gibi “Tanrı çok sevdiği kulunu ömürlü olsun diye Datça Yarımadasına gönderir”. Ultava Houses olarak Datça’da geçireceğiniz güzel zamanları unutulmaz kılmak için sizlere huzur, konfor, güleryüz ve bolca güzel anı vadediyoruz.

Görüşmek üzere…

Tatilimi Ultava Houses’da geçirmek istiyorum…